www.hakers.pl
TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE I INTERNETOWE

Jak wynika z wyników badań opublikowanych przez firmę Gemius na witrynie Ranking.pl, już prawie 20% polskich użytkowników do przeglądania Internetu używa przeglądarki Firefox. Liczba ta może być jeszcze trochę większa.

Bez wątpienia branża IT w Polsce przeżywa prawdziwy boom - niemal każda firma szuka pracowników i problem w tym, że znalezienie tych naprawdę dobrych jest sporym problemem w sytuacji, kiedy ci kłopotu ze znalezieniem pracy nie mają prawie żadnego.

W 2005 roku światowa społeczność internetowa liczyć mogła ponad miliard użytkowników. Analitycy eTForecasts zauważyli, że o ile w minionym dopiero roku liczba internautów sięgnęła magicznej bariery miliarda, w 1995 roku było to tylko 45 mln, a w 2000 roku 420 mln. W 2011 roku na świecie mieszkać może 2 mld użytkowników sieci.
NTT DoCoMo zaprezentowało działanie sieci komórkowej czwartej generacji. Podczas prób prototypowe telefony wykorzystywano do oglądania 32 strumieni wideo wysokiej rozdzielczości podczas podróży samochodem z prędkością 20 km/h
GM-CHAT


Program ten służy do porozumiewania sie w sieci lokalnej (lAN). Program moze nie ma zbyt wiele funkcji ale jest bardzo użyteczny w sieci komputerwoej. Kiedy mamy na przyklad siec koputerowa bez dostepu do internetu to jest to jedyny sposob porozumiewania się miedzy użytkownikami. Ja sam używam ten program i naprawde gdyby nie on to bylo by naprawde smutno w mojej sieci, program możemy wykorzystac na przyklad do zorganizowania w swojej sieci turnieju w jakąś gre sieciową i chemy dogadac sie jakis szczegolow dotyczacych na przyklad planszy czy ilosci fragów, w takich sytuacjach najlepiej użyć właśnie programu tego typu.

Teraz opisze odrobine jego działanie: po uruchomieniu programu w zasobniku systemowym pojawia się ikonka programu po kliknięciu na nią otwiera się okno programu. Jeżeli się nie otworzyło to oznacza że jest już uruchomione i szukamy go wśród uruchomionych programów (L.Alt+TAB). Kiedy już mamy otwarte okno programu rzucaja nam sie w oczy cztery elementy guziki w prawym górnym rogu służą do wyciszenia głosu i ustawień konfiguracyjnych obok zegaru widzimy puste pole to co tam wpiszemy będzie widoczne w pasku na dole przy naszej xywce (Nazwa Komputera). Trzecim elementem jest miejsce gdzie widzimy co ktoś do nas pisze i to co my piszemy. Prawie na samym dole jest pole w ktorym piszemy swoje wiadomosci pisane do innych użytkownikow sieci. Program tem moze nie jest aż tak zawansowany jak czaty znane z tak zwanych czaterii internetowych.

GM Chat posiada kilka opcji konfiguracyjnych teraz opisze po krotce te opcje: klikając na rączke w lewym górnym rogu okna programu otworzy nam sie okienko konfiguracji w opcjach ogólnych mamy ustawienia ogólne ustawienia dźwieków oraz ustawienia kolorów dzięki którym możemy nie do poznania zmienic nasz program. W drugiej zakładce mamy ustawienia muzyki mozemy sami sobie tworzyc dźwięki które później będziemy słyszeć korzystając z programu. W trzeciej i czwartej zakładce zamieszczone zostały informacje na temat programu a dokładniej historia oraz informacje o autorze. Program ten według mnie nie jest najlepszym programem tego typu ale jest bardzo dobry, mozemy z pewnoscią stwierdzić że jest on nie odłączną częścią sieci komputerowej.

Autor / Producent: Grzegorz Mazurkiewicz
Adres strony WWW: brak
Adres e-mail: brak
Rozmiar: 1 MB
Cena / rodzaj: freeware



www.hakers.pl
Webmaster: Łukasz Poloczek
copyright (c) 2003 hakers.pl wszelkie prawa zastrzeżone
Ustaw jaka stronę startową Napisz do nas