www.hakers.pl
TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE I INTERNETOWE

Jak wynika z wyników badań opublikowanych przez firmę Gemius na witrynie Ranking.pl, już prawie 20% polskich użytkowników do przeglądania Internetu używa przeglądarki Firefox. Liczba ta może być jeszcze trochę większa.

Bez wątpienia branża IT w Polsce przeżywa prawdziwy boom - niemal każda firma szuka pracowników i problem w tym, że znalezienie tych naprawdę dobrych jest sporym problemem w sytuacji, kiedy ci kłopotu ze znalezieniem pracy nie mają prawie żadnego.

W 2005 roku światowa społeczność internetowa liczyć mogła ponad miliard użytkowników. Analitycy eTForecasts zauważyli, że o ile w minionym dopiero roku liczba internautów sięgnęła magicznej bariery miliarda, w 1995 roku było to tylko 45 mln, a w 2000 roku 420 mln. W 2011 roku na świecie mieszkać może 2 mld użytkowników sieci.
NTT DoCoMo zaprezentowało działanie sieci komórkowej czwartej generacji. Podczas prób prototypowe telefony wykorzystywano do oglądania 32 strumieni wideo wysokiej rozdzielczości podczas podróży samochodem z prędkością 20 km/h
Microangelo


Wraz z ewolucją systemów operacyjnych, ewoluował również sposób, w jaki komputer komunikował się z użytkownikiem. Z upływem czasu oraz wzrastającej mocy i możliwości komputerów, interakcja pomiędzy użytkownikiem, a komputerem stawała się coraz bardziej uproszczona. Zamiast wpisywania komend i poleceń, wybierało się je za pomocą myszki z menu, a programy i pliki zaczęły symbolizować piktogramy, czyli ikony, które można przenosić, uruchamiać, wyrzucać do kosza i tak dalej. Całość sposobów interakcji użytkownik-komputer określa się mianem interfejsu użytkownika. W pierwszych interfejsach
graficznych ikony były zdefiniowane na stałe w systemie, użytkownik nie miał żadnego wpływu na ich wygląd, szybkojednak pojawiła się możliwość samodzielnego ich doboru i tworzenia nowych. W niektórych systemach operacyjnych proste programy do edycji wyglądu ikon były nawet elementem samego systemu, to znaczy odpowiedni program był dostępny razem z systemem.
System Windows nie posiadał edytora ikon, szybko jednak pojawiły się programy umożliwiające ich tworzenie. MicroAngelo, autorstwa Leonarda A. Gray'a, jest stosunkowo małym pakietem, niemniej jego możliwości stawiają go daleko przed większością dostępnych programów tego typu. Oprócz samego edytora ikon, pakiet zawiera program do tworzenia bibliotek ikon, zarządzania tymi bibliotekami, przenoszenia ikon do i z bibliotek, program do przeglądania i poszukiwania ikon na dysku, program do edycji animowanych kursorów myszki, oraz program, pozwalający na kompleksowe zarządzanie ikonami w systemie , ich zamianę i dostosowywanie. MicroAngelo jest programem shareware, z możliwością testowania przez okres 30 dni.

Dzięki wysokiej efektywności i zakresowi realizowanych zadań, MicorAngelo jest bardzo skutecznym narzędziem w rękach każdego, kto intensywnie zajmuje się komponowaniem ikon, ich archiwizowaniem, a także dla osób, które chcą w swoim systemie zmienić coś więcej, niż tylko tapetę na pulpicie. Przy swojej zwięzłości, program zadziwia swoją paletą możliwości, choć trzeba przyznać, że pewnych funkcji w programie brakuje(np. o ile istnieje mozliwość zaimportowania pliku *.BMP jako wzorca ikony, o tyle nie ma możliwości zapisu ikony jako pliku BMP). Niemniej ogólne możliwościa programu stawiają go daleko przed konkurencyjnymi programami.

Autor / Producent: Microangelo team
Adres strony WWW: http://microangelo.com
Adres e-mail: info@microangelo.com
Rozmiar: 8 MB
Cena / rodzaj: shareware



www.hakers.pl
Webmaster: Łukasz Poloczek
copyright (c) 2003 hakers.pl wszelkie prawa zastrzeżone
Ustaw jaka stronę startową Napisz do nas