www.hakers.pl
TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE I INTERNETOWE

Jak wynika z wyników badań opublikowanych przez firmę Gemius na witrynie Ranking.pl, już prawie 20% polskich użytkowników do przeglądania Internetu używa przeglądarki Firefox. Liczba ta może być jeszcze trochę większa.

Bez wątpienia branża IT w Polsce przeżywa prawdziwy boom - niemal każda firma szuka pracowników i problem w tym, że znalezienie tych naprawdę dobrych jest sporym problemem w sytuacji, kiedy ci kłopotu ze znalezieniem pracy nie mają prawie żadnego.

W 2005 roku światowa społeczność internetowa liczyć mogła ponad miliard użytkowników. Analitycy eTForecasts zauważyli, że o ile w minionym dopiero roku liczba internautów sięgnęła magicznej bariery miliarda, w 1995 roku było to tylko 45 mln, a w 2000 roku 420 mln. W 2011 roku na świecie mieszkać może 2 mld użytkowników sieci.
NTT DoCoMo zaprezentowało działanie sieci komórkowej czwartej generacji. Podczas prób prototypowe telefony wykorzystywano do oglądania 32 strumieni wideo wysokiej rozdzielczości podczas podróży samochodem z prędkością 20 km/h
FlashGet 1.3


FlashGet jest jednym z wielu programów służącym do pobierania plików z Sieci. Czy kiedy pobierałeś jakieś pliki okienko pobierania zamknęło się lub transfer odbieranych danych nie był zadowalający? A przecież "czas to pieniądz"! Używając właśnie FlashGet'a zapomnisz o tych sytuacjach i przestaniesz o długotrwałym czekaniu na zakończenie pobierania plików. FlashGet automatycznie przechwytuje on proces z przeglądarki WWW. Pozwala na dowolne zatrzymanie pobieranego pliku z możliwością ponownego wznowienia pobierania. FlashGet podobnie jak GetRight (inny program do pobierania plików) dzieli ściągane pliki na tzw. Segmenty czyli ściągany plik ściąga jakby w kilku miejscach naraz, co w efekcie daje o wiele krótszy czas oczekiwania na ściągnięcie pliku. FlashGet posiada kilka opcji, które naprawdę przydają się podczas ściągania dużych plików (np. Filmów, obrazów aplikacji *.ISO) lub pobierania kilku plików naraz. FG pozwala określić szybkość połączenia jaka występuje przy pobieraniu pliku. Co ciekawsze FG obsługuje proxy i logowanie na serwery FTP. Ten chyba najbardziej popularny "ściągacz" jest bardzo prosty w obsłudze i nie powinien sprawić kłopotu nawet najbardziej niedoświadczonym użytkownikom PCta. Program posiada polska wersję językową (View => Language => Polish).
- Opis menu:
- Pliki: Opcje dotyczące ściągania plików.
- Kategorie: Wszystko dotyczące grup ściąganych plików.
- Edycja: Dodawanie nowych plików i wyszukiwanie.
- Widok: Edycja interfejsu programu (ikonki, skiny itp.).
- Zadania: Wszystko co dotyczy pobieranych plików (zatrzymaj, wznów ściąganie).
- Narzędzia: wszystkie ustawienia odnośnie prędkości ściągania i łączenia się z Internetem.
- Pomoc: Tzw. Help programu (bardzo obszerny).

Grupy

Po lewej stronie znajduje się lista grup. Domyślnie znajdują się 3 grupy:
- Ściągnij
- Ściągnięte
- Usunięte

Istnieje możliwość tworzenia własnych grup plików i edycja plików zawartych w grupach. Można stworzyć własne grupy np. mp3 i ustalić, aby wszystkie pliki z rozszerzeniem *.mp3 "wskakiwały" do grupy o nazwie mp3. Aby ustalić odpowiednie zasady grup skorzystaj z Narzędzia => Zasady ściągania.

Po zaznaczeniu ściąganego pliku pojawia się wykres, który przedstawia nam postęp w ściąganiu pliku. Jest on przedstawiony jako małe kuleczki: szare (część pliku, która czeka na pobranie) , niebieski (część pliku, która już została pobrana) i czerwone (części pliku, które aktualnie zostają pobierane).

Konfiguracja programu

Aby wejść w konfigurację, trzeba kliknąć na ikonę "Opcje" w menu obrazkowym. Znajduje się tu 13 zakładek:
Ogólne - ogólne ustawienia programu.
Proxy - tutaj możesz ustawić serwer proxy, jeżeli z takiego korzystasz.
Połączenie - można tu ustawić czas oczekiwania po błędzie w pobieraniu, szybkość połączenia itp
. Protokół - ustawienia związane z protokołami HTTP i FTP, takie jak np. adres mailowy anonimowego usera na FTPie (jest wysyłany jako hasło).
Monitorowanie - tutaj ustawia się jakie typy plików mają być ściągane przez program oraz w których przeglądarkach ma działać.
Mirory - można tu włączyć wyszukiwanie mirrorów (alternatywnych lokacji) pliku.
Wykres/Raport - kolory i skala wykresów w programie.
Menedżer plików - tu ustawiamy np. co program ma robić, jeżeli zaczniemy ściągać plik, który już znajduje się na liście.
Wybieranie numeru - FlashGet może łączyć się z Internetem (DialUp), tutaj są wszelkie ustawienia z tym związane.
Harmonogram - można wybrać, o których godzinach i w które dni tygodnia program ma ściągać pliki.
Dźwięki - program może odgrywać dźwięki przy określonych zdarzeniach.
Serwery - można tu dodać serwery FTP wraz z loginami i hasłami
Inne - różne opcje, np. co program ma zrobić po kliknięciu na wykonanym zadaniu.

Obsługa FlashGet'a jest bardzo prosta, wystarczy na linku do pliku, którego chcemy pobrać kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję "Download" using FlashGet" lub jeżeli chcemy pobrać wszystkie pliki wraz ze stroną na której się znajdujey wystarczy wybrać "Download All by FlashGet" (istnieje możliwość wybrania plików, które chcemy pobrać). Ogólnie FlashGet jest chyba najbardziej popularnym i skutecznym programem do pobierania plików Sieciowych. Najnowszą wersją na dzień 21 września 2002 roku Jest 1.3.

Autor / Producent: Amaze Software
Adres strony WWW: http://www.amazesoft.com
Adres e-mail: Support@amazesoft.com
Rozmiar: 1,49 MB
Cena / rodzaj: Shareware



www.hakers.pl
Webmaster: Łukasz Poloczek
copyright (c) 2003 hakers.pl wszelkie prawa zastrzeżone
Ustaw jaka stronę startową Napisz do nas